Існує багато причин, чому соєвий віск вваажається найкращим для свічок: його екологічність, чисте горіння, тривалість та відмінний розподіл аромату.
Авжеж, це не пусті здогадки, тому далі ми наведемо аргументи:
ЕКОЛОГІЧНІСТЬ
Соєвий віск - це гідрованна форма соєвої олії, яка витягується з сої, натурального, відновлюваного та стійкого ресурсу. Парафіновий віск виробляється шляхом вилучення воскової речовини із сирої нафти, побічного продукту переробки бензину; він походить з копалин палива, неоновлюваного ресурсу.
При горінні свічок іноді відбуваються розливи воску. І якщо це станеться, соєвий віск біодеградує і легко миється звичайним милом та водою; однак парафіновий віск не біодеградується і не розчиняється у воді, що робить прибирання набагато трудомісткішим і складнішим. У 1990-ті роки пальмовий віск став популярною чистішою альтернативою парафіновому воску з більш тривалим горінням. Пальмовий віск отримують з пальмової олії, яка походить від пальмових дерев; однак через прагнення покращити свої економічні умови уряди Індонезії та Малайзії дозволили пальмовим виробникам вирубувати деякі з найстаріших, найрізноманітніших тропічних лісів, що призвело до масової вирубки лісів та значного збільшення викидів CO2. Через сумнівну етику та екологічний вплив навколо цього багато постачальників перестали пропонувати пальмовий віск через негативний екологічний вплив, який він викликає.
Хоча бджолиний віск є екологічно безпечною альтернативою парафіновому воску, існують деякі сумніви щодо поводження з бджолами, що використовуються для виробництва воску, включаючи: видалення крил і ніг через неакуратне поводження, навмисне видалення крил матки, щоб вона не могла залишити колонію, і навіть вбивство бджіл. Також, бджолиний віск має свій аромат, що ускладнює роботу з аромаолійками.
ЧИСТЕ ГОРІННЯ
Соєвий віск не виділяє вуглеводневої сажі, що означає відсутність чорних відкладень на стінах, шторах та меблях. Оскільки соєвий віск нетоксичний і горить чисто, він безпечний для людей з астмою та алергіями.
Парафінові свічки виділяють вуглеводневу сажу, яка забруднює ваші стіни, меблі та циркулює через вентиляційні канали. За даними Американської асоціації легень, парафіновий віск містить 11 документованих токсинів, два з яких є відомими канцерогенами: толуол та бензол. Вже в 2009 році дослідники Південно-Каролінського університету також представили порівняні результати Американському хімічному суспільству:
“Часте горіння парафінових свічок також може посилити астму, викликати симптоми, аналогічні алергії, і подразнювати дихальні шляхи.”
ТРИВАЛІШЕ ГОРІННЯ
Соєвий віск горить до 50% довше, ніж парафіновий віск, тому що у соєвого воску нижча температура плавлення, ніж у парафінового воску, що означає, що він плавиться за нижчої температури і не горить так швидко.
КРАЩА АРОМАВІДДАЧА
"Аромавіддача" вказує на вивільнення аромату з свічки: "холодна аромавідачча" - це аромат, який вивільняється, коли свічка не горить, а перебуває при кімнатній температурі, "гаряча аромавіддача" - це аромат, який вивільняється, коли свічка горить.
Існує кілька чинників, які впливають на аромавіддачу при виготовленні свічок:
-
Віск: Парафіновий віск, з олійної основи, може «вибухнути» хімічним ароматом. Соєвий віск, отриманий з природного джерела, видає більш чистий аромат.
-
Точка спалаху: Це найвища температура, якої може досягти аромаолія перед вивільненням. Додаючи його при занадто високій температурі воно може "випаритися", але потрібно впевнитися, що температура воску достатньо висока для того, щоб масло аромату належним чином зв'язалося з воском.
-
Концентрація: IFRA регулює максимальну кількість додавання аромаолії у різноманітних виробах.
-
Співвідношення воску та аромаолії: Кожен вид воску також має свої обмеження у ароманавантаженні. Ми радимо не перевищувати 10% аромаолії від загальної ваги воску.
Після врахування всіх цих чинників ми свідомо вибираємо та радимо використовувати соєвий віск у свічках.
(ця стаття перекладена та доповнена командою DOROTHY aroma)