Поради для розвитку вашого бізнесу із виготовлення свічок

Свічковаріння – це прекрасний спосіб заспокоїти нерви, розслабитися та відпочити, одночасно розвиваючи свої навички всебічно та працюючи інтелектуально. Але ми добре знаємо, що багато з вас поєднують хобі із роботою, керуючи власним бізнесом із виготовлення свічок та інших крафтових виробів. Тож сьогоднішній допис буде дуже корисним для вас, адже ми зібрали найдієвіші поради із розвитку своєї справи, якими користуємося самі. У статті не йтиметься про налаштування таргету чи пошук рекламодавців, тут ми зібрали найважливіші поради, доступні усім. 

 

Чому саме свічковаріння? 

Саморобні свічки стали важливим елементом домашнього декору — за даними MarketWatch, до 2026 року ця галузь досягне обертів у 5 мільярдів доларів. 

В останні роки комерційне використання свічок різко зросло: у спа-салонах і масажних салонах використовують ароматичні свічки для заспокійливого ефекту, а ресторани створюють сприятливе середовище для відвідувачів. 

Згідно з даними Національної асоціації свічок, споживачі купують свічки не лише як важливий елемент для домашнього декору, а також для ароматерапії, наприклад для релаксації та зменшення стресу.

І хоча ароматичні свічки поширені по всьому світу, більшість запитів на саморобні свічки у пошуковій системі Google зосереджені в Північній Америці, Великобританії та Австралії.

Тож, думаючи над створенням власного бізнесу варто зосереджуватися на продукті, який резонуватиме великій кількості покупців: це або товари щоденного вжитку, або продукти, на які є великий попит.

Справа з виготовлення свічок має й інші переваги: 

 • Невисокі вкладення. Зрозуміло, що деякі різновиди свічок вимагають дорожчих матеріалів, ніж інші, але загалом свічкарі можуть створювати свої вироби по невисокій собівартості.
 • Довгий термін придатності та простота у зберіганні. Хочете продавати свічки на ярмарках ремесел і місцевих ринках? Свічки добре подорожують, тому їх можна продавати як онлайн, так і офлайн. Вони не зіпсуються, якщо не продати їх одразу після створення. 
 • Нескладний процес створення. Незалежно від того, чи є ви професіоналом і цій справі із багаторічним стажем чи новачком, базові свічки завжди легко виконати. Головне, дотримуватися температурних режимів та усіх правил, про які ми часто розповідаємо.
 • Широкий вибір персоналізації. Свічки – це та річ, яку легко стилізувати та виокремити себе серед конкурентів, зробивши свої вироби унікальними. 

 

А ось декілька порад, як зробити свій свічковий бізнес успішним: 

 1. Дослідіть ринок. Ваша цільова аудиторія – це люди, яких ви хочете охопити. Це покупці, які будуть найбільше зацікавлені у ваших продуктах і, швидше за все, перетворяться на постійних клієнтів. У свічковій промисловості цільові ринки поділяються на три категорії:
 • Люкс. Свічки класу люкс – це новий сегмент ринку свічок, який швидко розвивається. Середня престижна свічка може коштувати від 30 до 80 доларів, іноді може досягати й 185 доларів, як парфумована ароматична свічка Louis Vuitton. Престижні свічки відомі своєю преміальною упаковкою, ароматами та акцентом на історії бренду.
 • Мідлмаркет. Свічки середнього сегменту мають широкий попит. Свічки середнього рівня зазвичай коштують близько 10 доларів за свічку.
 • Масмаркет. Ці свічки найдоступніші на ринку. Такі бренди, як Yankee Candle і Bed Bath and Beyond, займають більшу частину цього сегменту. Вони коштуватимуть від 5 до 8 доларів за свічку.

Вирішіть, на який ринок ви охопите. 

Вибір вашого сегменту допоможе у всьому, від пошуку матеріалів до створення вашого бренду та упаковки.

 1. Створіть свій бренд. Другим кроком у створенні свічкового бізнесу є створення бренду. Продуманий бренд особливо важливий для свічкового бізнесу. За останнє десятиліття ця галузь настільки зросла, що скласти конкуренцію вже існуючим виробникам дійсно складно, тому важливо виділитися із натовпу. Пропонуємо розглянути три способи: 
 • Унікальні та цікаві суміші ароматів. Аромат сьогодні є найважливішим фактором покупки. Дослідження Національної асоціації свічок показує, що три чверті покупців свічок кажуть, що це «надзвичайно важливо» або «дуже важливо» при виборі свічки. Один із способів виділитися з-поміж конкурентів — за допомогою цікавих ароматів. 
 • Історія бренду. Історія бренду – це найпростіший спосіб знайти зв’язок із покупцями. Це розповідь, яка формує та доносить до людей ваш бренд. Візьмемо, наприклад, історію Keap Candles. Засновники, Гаррі Дулл і Стівен Трейсі, були незадоволені своєю роботою в техніці. Вони хотіли зробити щось більш значуще та надихаюче у своїй роботі та почали виготовляти свічки.

Аби сформувати свою історію, дайте відповіді на питання:

Чому я роблю свічки?

Для кого я роблю свічки?

Який вплив я хочу мати на свою аудиторію?

Який внесок я хочу зробити на світ? 

 • Візуальна ідентичність. Ваша візуальна ідентичність (яка включає ваш логотип, веб-сайт, соціальні мережі та упаковку) є найпрямішим способом вплинути на те, як люди ставляться до вашого свічкового бізнесу. Коли справа доходить до вашого бренду свічок, ви маєте приділити максимальну увагу естетичному вигляду ваших продуктів. Клієнти використовуватимуть ваші свічки для ароматизації та доповнення до домашнього декору, тому ви маєте створювати продукти відповідно до потреб вашої аудиторії.
 • Вигадайте цікаву назву. Подбайте про те, щоб ваші ідеї для назви свічок були короткими та простими. Це зробить його запам’ятовуваним і легким для вимови покупцями. Якщо ваше ім’я надто важко запам’ятати, ви втратите безкоштовний маркетинг із вуст в уста. 
 • Напишіть бізнес-план. Це допомагає визначити вашу стратегію, точно визначити проблеми, зрозуміти, які ресурси вам потрібні, і проаналізувати вашу бізнес-ідею перед запуском. Запитайте себе: яка кінцева мета мого бренду? Хто мої прямі конкуренти? 
 • Зробіть якісні фотографії продукту. Гарна фотографія товару є ключем до переконання людей купити ваші свічки. Переконайтеся, що ви чітко бачите форму та етикетку ваших свічок. Зробіть зображення свічки у вашому домі, щоб покупці могли уявити її у своєму домі. Ви можете найняти професійного фотографа для зйомки або зробити якісні фото за допомогою смартфона. 
 1. Влаштовуйте святкові розпродажі та знижки. Згідно з даними Національної асоціації свічок, приблизно 35% продажів свічок припадає на сезон різдвяних свят, а 76% покупців вважають свічки ідеальним святковим подарунком. Підготуйтеся до цього сезону, створивши святкові кампанії зі спеціальними рекламними акціями та оголошеннями, націленими на потенційних покупців. 

Ці прості, але такі важливі поради допоможуть вам розвинути не лише свічковий бізнес, подібні правила працюватимуть стосовно будь-яких продуктів. Головне – чітко налаштуватися на роботу та завжди ставити собі нові цілі, досягнувши попередніх. Не зупиняється на досягнутому та вірте у себе, адже ми у вас віримо. 

 

(Ця стаття є власністю DOROTHY aroma, і зроблена нашою командою самостійно, копія цього тексту буде вважатися копіюванням нашого особистого контенту)