Коли ви тільки починаєте виготовляти свічки, мило, бомбочки для ванн, аромадифузори чи будь-який інший ароматизований продукт, швидше за все, ви натрапите на сертифікати IFRA. Вам може бути цікаво, що таке IFRA, чому ці сертифікати такі важливі та як ними правильно користуватися. Незалежно від того, новачок ви чи виробник із досвідом, використання цього сертифікату може вас дещо заплутати. Але не хвилюйтеся – ми тут, аби простими словами пояснити вам як користуватися цим сертифікатом. 

 

Як розшифровується термін IFRA?

Перш ніж пояснювати, як користуватися цим сертифікатом, давайте ми спершу розповімо що взагалі таке IFRA.

«IFRA» або  International Fragrance Association розшифровується як: Міжнародна Асоціація Ароматів. Вона була створена в 1973 році для сприяння безпечному використанню ароматичних олій. Головна мета цієї асоціації полягає не тільки в інформуванні громадськості про аромати, але й у забезпеченні безпеки інгредієнтів, що використовуються в парфумерії, для чого створена спеціальна наукова програма. 

 

Стандарти регулярно оновлюються, адже наука не стоїть на місці. Коли вони переглядаються, IFRA публікує поправки. Деякі поправки незначні, проте інші вносять суттєві зміни в індустрію ароматів. 

 

Що таке сертифікати IFRA? 

Сертифікат IFRA — це документ, в якому розписано скільки певного ароматизатора можна використовувати в різних типах продуктів, таких як мило, парфуми, дифузори, предмети особистої гігієни та багато іншого. Загалом будь-який продукт, який може містити ароматизатор, входить до сертифікату.

Максимальна кількість аромату, дозволена для кожної категорії, вказана у відсотках. Ці цифри показують, скільки аромату ви можете використовувати у своїх рецептурах. Деякі категорії мають значно нижчі обмеження, як-от дитячі товари, а інші категорії взагалі не обмежені. Ми розповімо про це детальніше в цій статті. 

 

Чому я маю звірятися із сертифікатом IFRA? 

Як і будь-який інший продукт, ароматизатори можуть нести небезпеку для здоров’я, якщо використовувати їх неправильно. Важливо перевірити сертифікат IFRA кожної ароматичної олії, яку ви використовуєте, аби дотриматися обмежень щодо безпечного використання. 

Додавати аромаолії як то кажуть "на око" не є дуже гарною ідеєю. Наприклад, деякі ароматичні олії можуть мати дуже низький відсоток введення для таких продуктів, як шампунь або лосьйон, але вищий для таких продуктів, як наприклад мило або парфуми. На жаль, не всі аромати мають дозвіл для використання на шкірі. Тому, будьте дійсно обачними і завжди перевіряйте сертифікат IFRA.

 

Ви можете отримати доступ до сертифікату IFRA для будь-якої з представлених ароматичних олій внизу сторінки кожного продукту в розділі "Документи".

 

Як використовувати сертифікат IFRA? 

Тепер, коли ви знаєте, що це за документ і чому він такий важливий, ми можемо його розтлумачити. 

Важливо знати, що кожен аромат має власний сертифікат. Types of categories – типи категорій (наприклад, мило, дезодорант, лосьйон, парфуми тощо) однакові в усіх сертифікатах. Однак відсоток аромату, дозволений для кожної категорії, буде різним для кожної аромаолії. Розробляючи продукти з різними ароматами, вам потрібно буде перевірити норми для кожного окремого аромату. 

Маючи це на увазі, давайте візьмемо аромат Black Сurrant and Jasmine. Нижче ви знайдете першу сторінку сертифіката відповідності на ароматичну олію Black Сurrant and Jasmine. 

Перша сторінка (показана нижче) містить інформацію, яка стосується цієї ароматичної олії та категорії, які є однакові для всіх ароматів. Це максимальний відсоток використання, який відрізняється для кожного аромату. 

Щоб визначити максимальну безпечну кількість аромаолії для будь-якого виробу, знайдіть продукт, який хочете створити, у списку категорій, а потім перевірте відсоток у таблиці.

Наприклад, скажімо, що ви хочете зробити ароматизований спрей для тіла. Спрей і міст для тіла належать до категорії 2. У таблиці вище ви побачите, що для категорії "2" рівень використання у % становить 1,59%. Це означає, що максимум 1,59% ароматичної олії ви можете додати у свій ароматизований спрей для тіла. 

Тобто на 100 мл спрея можна буде додати 1,59% цієї олійки, тобто менше 2 мл (а точніше всього 1,59 мл!) має становити олійка.

Тепер давайте пограємося із цим ароматом на іншому прикладі. Цей приклад допомагає проілюструвати, чому так багато людей вважають сертифікати IFRA незрозумілими.

Припустимо, ви хочете зробити лосьйон для тіла з ароматом Black Сurrant and Jasmine. Лосьйон для тіла відноситься до категорії 5A. З огляду на це, аромат може становити максимум 8,05% аромаолії від загального об'єму вашого лосьйону, як показано в таблиці вище. 

Ось де сертифікати можуть бути трохи складними. Не всі лосьйони для тіла працюватимуть із ароманавантаженням у 8,05%. Для деяких рецептів лосьйонів це забагато ароматної олії, і вона, ймовірно, відокремиться, від чого продукт зіпсується. У подібних ситуаціях ви завжди повинні відхилятися від максимальної кількості аромату, яку може вмістити ваш основний продукт. Простіше кажучи: лише тому, що ви можете безпечно використовувати 8,05% цього аромату для лосьйону, це не означає, що ви МАЄТЕ використати рівно стільки. Якщо норма дозволяє використовувати високий відсоток для певного типу продукту, все одно не перевищуйте максимальний рівень ароманавантаження, яке може витримати ваша основа.

Іншим прикладом для цього аромату може бути мило, яке належить до Категорії 9. У таблиці вище ви можете побачити, що для Категорії 9 можна використовувати 63,89% аромату Black Сurrant and Jasmine. Це, звичайно, забагато ароматної олії для будь-якого мила. IFRA лише показує, що теоретично ви можете використовувати таку кількість аромату без жодних негативних наслідків для здоров’я. 

 

З огляду на все це, одна з найважливіших речей, яку слід зрозуміти щодо сертифікатів IFRA, полягає в тому, що максимальний відсоток аромату, дозволений для різних продуктів,  НЕ є обов’язково  рекомендованою кількістю аромаолії для вашого продукту.  

 

Якщо документ вказує, що ви можете використовувати вищий відсоток аромату, ніж може вмістити ваш базовий продукт, завжди дотримуйтеся максимальної кількості, яку може мати ваша основа. (Наприклад, виробник воску завжди пише скільки можна додавати олійки до цьго воску, зазвичай до 10%, так само буде із основою для мила, гелю для душу та іншими основами). З іншого боку, якщо в IFRA зазначено використовувати менший відсоток аромату, ніж може вмістити ваш базовий продукт, тобто, наприклад виробник основи для мила зазначає, що можна додати 5%, а IFRA каже 2%,  то ви повинні дотримуватися максимальної кількості, зазначеної в сертифікаті, тобто додати не більше 2%.

 

Що означає «Not approved» (не схвалено) у заяві IFRA?

Для деяких ароматів ви можете побачити, що окремі категорії в сертифікаті IFRA взагалі не вказують відсоток, а натомість вказано «не схвалено». Це означає, що ароматичну олію взагалі не можна використовувати у будь-яких відсотках для такого типу продукту. Зазвичай, аромати позначаються як «Не схвалені» для категорії 1 (засоби для губ/дитячі іграшки) та категорії 6 (ополіскувач для рота/зубна паста). По суті, це означає, що інгредієнти аромату небезпечні для ковтання. 

 

Чому на деякі із категорій у сертифікаті IFRA не встановлено обмеження? 

Якщо ви вивчаєте цей документ, ви можете помітити, що в деяких категоріях таблиці вказано 100% або «Без обмежень». Це просто означає, що для аромату в цій категорії дійсно немає обмежень. Наприклад, в Категорії 12 - Свічки , вказано 100% - це означає, що можна можна додавати аромаолію без обмежень. Однак, як і з будь-якою іншою категорією продуктів, це не означає, що ви повинні використовувати 100% ароматичної олії.  

Як згадувалося вище, завжди відхиляйтеся від максимальної кількості аромату, яку може вмістити ваш базовий продукт. Наприклад, у свічковий віск, зазвичай, можна додати до 10% ароматичної олії. Сертифікат IFRA може вказати, що ви можете безпечно використовувати 100% олійки у своїй рецептурі, але це, очевидно, не підійде для свічки, бо свічка не може повністю складатися тільки із аромаолії, але це означає, що вона ідеально підходить для поєднання із воском та в цілому для виготовлення свічки. 

Проте, виготовляючи свічки, ніколи не перевищуйте максимальну кількість аромату, яку може вмістити свічковий віск.

Головне, друзі, аби ви тестували ваші вироби. Бажаємо, щоб ви знайшли той правильний відсоток аромату у ваших неймовірних виробах! Дякуємо, що прочитали цю статтю. Ми завжди раді відповісти на усі додаткові ваші запитання.